Článek
Bulharská antimonopolní Komise pro ochranu hospodářské soutěže (KZK) nyní zúčastněným stranám poskytne 30 dní na to, aby se k věci vyjádřily.
„Jsme rádi, že správní soud přihlédl k našim argumentům. Podle našeho názoru společnost Eurohold nemůže koupí našich bulharských aktiv reálně získat dominantní postavení na bulharském trhu, nicméně rozhodnutí Komise pro ochranu hospodářské soutěže nechceme předjímat,” řekla v pondělí mluvčí ČEZ Alice Horáková.
Bulharský antimonopolní úřad podruhé zablokoval převzetí tamních aktiv ČEZ
Eurohold a ČEZ podepsaly dohodu loni v červnu. Bulharský regulátor ale v říjnu došel k závěru, že nově vzniklá skupina by na trzích s pojištěním a energií získala výraznou konkurenční výhodu, a transakci zablokoval.
Do balíku prodávaných firem ČEZ patří společnost CEZ Bulgaria (od roku 2005 zastupuje Skupinu ČEZ na bulharském trhu a koordinuje činnosti firem), CEZ Elektro Bulgaria, dále CEZ Razpredelenie, CEZ Trade Bulgaria, CEZ ICT Bulgaria (od roku 2015 poskytuje informační a telekomunikační služby), Free Energy Project Orešec a Bara Group. Nejvýznamnější z nich je distribuční firma CEZ Razpredelenie Bulgaria.
ČEZ možná zůstane v Bulharsku, připustila firma
ČEZ i Eurohold už dříve podaly proti říjnovému rozhodnutí bulharského antimonopolního úřadu každý za sebe správní žalobu.