Článek
"Finanční lídři největších ekonomik světa jednohlasně řekli, že britské vystoupení z EU by bylo šokem pro světovou ekonomiku - a pokud by to bylo šokem pro světovou ekonomiku, pak si představte, co by to udělalo s Británií," řekl britský ministr financí George Osborne, který se zasedání účastnil. Británie chystá k otázce vystoupení z EU referendum 23. června.
Na dotaz, zda činil nátlak na kolegy, aby tento problém do závěrečného komuniké dali, Osborne odpověděl, že země jako USA a Čína či MMF si nenechají říkat, co mají dělat. Nicméně úředník citovaný agenturou Reuters tvrdil, že otázka brexitu se do prohlášení dostala až na nátlak britských zástupců.
Ministři financí předních světových ekonomik se také shodli, že využijí všechny nástroje - "monetární, fiskální i strukturální", a to individuálně i kolektivně, aby posílili růst a finanční stabilitu. Strukturální reformy podle nich mají hrál klíčovou roli při podpoře vyšší produktivity a růstu.
"Monetární politiky budou dále využívány k podpoře ekonomické aktivity a zajištění cenové stability ... ale k vyrovnanému růstu nesmí vést jen monetární politika," uvádí se prohlášení.