Článek
Součástí smluv o zajištění reklamy a propagace byly podle ČTK závazky odebrat ročně minimální množství piva. To se krylo s ročním výčepem pohostinského zařízení, dodal. Tyto smlouvy označil šéf Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Josef Bednář za závažné bariéry, které brání na trhu nabídce různých výrobků za různé ceny a poškozují spotřebitele. Účastníkem řízení byl i Pivovar Radegast, ten však po sloučení s Plzeňským Prazdrojem a Pivovarem Velké Popovice z pokuty vyvázl.
Prazdroj nesouhlasí, ale zaplatí
Prazdroj se proti rozhodnutí chce odvolat. "S tímto rozhodnutím nesouhlasíme a odvoláváme se proti němu okamžitě k soudu," řekl ČTK mluvčí Prazdroje Alexej Bechtin. Podle něj pivovar ale stanovenou pokutu zaplatí a všechny nařízené povinnosti, které z pravomocného rozhodnutí ÚOHS vyplývají, bude až do doby soudního verdiktu plnit.
Za dohody s restauracemi byly již v roce 1998 některé pivovary pokutovány. Krušovice musely zaplatit 50 000 korun za postupné zavazování nájemců k výhradnímu odběru piva. Dvojnásobnou částku úřad uložil Radegastu. Plzeňský Prazdroj musel uhradit sankci 450 tisíc korun.
:. Plzeňský Prazdroj, a. s., je členem mezinárodní skupiny SABMiller plc, druhé největší světové pivovarnické společnosti. |
:. Na českém trhu je Plzeňský Prazdroj se svými značkami Pilsner Urquell, Gambrinus, Radegast a Velkopopovický Kozel na prvním místě v objemu výroby piva i v exportu. |
:.Součástí Prazdroje je také slovenský Pivovar Šariš, číslo dvě na slovenském pivním trhu. |