Článek
„Myšlenka pojmenovat most po Karlu Krylovi vznikla loni, kdy uplynulo 80 let od jeho narození a 30 let od úmrtí. Oslovili jsme rodinné příslušníky Karla Kryla, manželku Marlene a bratra Jana, kteří souhlasili a ujistili nás, že by to pro něj byla čest,“ uvedl starosta Tomáš Opatrný (ANO).

Most Karla Kryla
Jan Kryl se slavnostního aktu osobně zúčastnil. „Já si myslím, že můj brácha by jako první zarecitoval svou píseň, kde se říká „Pomníky stavíte, prosím vás, komu?“ Ale myslím si, že v jádru by byl poctěn tím, že most nese jeho jméno,“ řekl novinářům.
U mostu Karla Kryla zazněly při jeho pojmenování dvě slavné písně, Morituri te salutant a Anděl, a to v podání písničkáře Tomáše Olšiny, který pak s hercem a hudebním skladatelem Richardem Pogodou vystoupil v Klubu Starý pivovar v komponovaném pořadu s písněmi a povídáním o slavném kroměřížském rodákovi.
Mostu Karla Kryla požehnal kroměřížský děkan a farář kostela u sv. Mořice Pavel Hofírek. Stavba je nově je označena deskou s nápisem most Karla Kryla a letopočtem, a to na sloupku zábradlí na levé straně ze strany od centra města.

Most Karla Kryla v Kroměříži
Karel Kryl byl československý písničkář a básník, hlavní představitel československého protikomunistického protestsongu v letech 1963 až 1989. Z Československa odjel 9. září 1969 na písničkářský festival na západoněmeckém hradě Waldecku, rozhodl se podat žádost o politický azyl a v Německu zůstal dalších dvacet let až do listopadu 1989. Mnohé jeho písně zlidověly a staly se z nich symboly boje proti totalitní moci. Někdy se mu přezdívá „básník s kytarou“.