Článek
Muzikant zesnul v sobotu. „Je mi to moc líto. Antonína Konrádyho jsem znal dlouhá léta. Měl jsem tu čest celé oficiální setkání hostů během posledních Chodských slavností zaměřit na jeho osobnost. Nejen na tuto událost nikdy nezapomenu. Antonín Konrády bude Domažlicím, Chodsku i celé naší vlasti chybět. Upřímnou soustrast celé rodině,“ napsal starosta města Stanislav Antoš (KDU-ČSL).
Konrády se hudbě věnoval odmalička, pocházel z muzikantského rodu, kde se dudy vyrábějí už po tři generace. Sám se však k tomuto nástroji dostal až později.
„Začínal jsem na harmoniku a pozoun. Než jsem šel na vojnu, tatínek a strýc mi řekli, ať se raději naučím na dudy, protože to tolik lidí neumí. A měli pravdu,“ vzpomínal v rozhovoru, který poskytl Novinkám předloni.
Po návratu domů založil v roce 1955 s kamarádem Zdeňkem Bláhou dnes už proslulou Konrádyho dudáckou muziku. Hudebníci měli úspěchy v tuzemsku i zahraničí. Se svou milovanou kapelou nahrál Konrády více než 460 písní v plzeňské pobočce Českého rozhlasu. Ještě loni vystupoval na Chodských slavnostech.
Dvaadevadesátiletý dudák Konrády muzicíruje o svátcích s dětmi i vnoučaty
