Článek
Kontrola na silnici I/52 začala v úterý ráno a byla součástí celokrajské policejní akce zaměřené na dodržování povolené rychlosti, pozornost za volantem a správné předjíždění. Rychlost měřily stacionární radary, auto s mobilním radarem a na místě byl i speciální vůz, který kontroluje, zda řidiči kamionů dodržují sociální předpisy, tedy dobu jízdy a dobu odpočinku, a také sleduje technický stav nákladních aut. Dron, který létal nad silnicí, se zaměřil na nesprávné předjíždění.

Kontrola na silnici I/52 byla součástí celokrajské policejní akce.
„To je problém, který si s sebou nese tato komunikace. Je to dost vytížený úsek, a to nejen před prázdninami. Proto jsme se rozhodli věnovat právě jemu, protože provoz je zde opravdu velmi intenzivní,“ řekl mluvčí jihomoravské policie Pavel Šváb.
Policisté rozdávali pokuty i trestné body. Jeden z řidičů například doplatil i na to, že se ostatní účastníky silničního provozu snažil dálkovými světly upozornit na policejní hlídku. „Problikával tak intenzivně, že si zaplatil za neoprávněné užití dálkových světel,“ dodal Šváb.

V loňském roce se na silnici v úseku z Mikulova do Brna stalo celkem 55 nehod, čtyři z nich byly tragické.
Dva řidiči kamionů zaplatili i za překročenou rychlost, kterou jim policisté odečetli z tachografu, a jeden za nedodržení doby odpočinku.
Kontroly na tomto úseku se budou opakovat. „Zcela jistě budeme pokračovat v našem snažení, abychom donutili řidiče jezdit tady tak, jak se sluší a patří,“ dodal Pavel Šváb.
V loňském roce se na silnici v úseku z Mikulova do Brna stalo celkem 55 nehod, čtyři z nich byly tragické, zemřelo při nich pět lidí a 28 se zranilo.
Tragická nehoda na hrázi u Nových Mlýnů: Manželé zemřeli při srážce tří aut
