Článek
Dostavba plaveckého areálu je dlouho odkládanou klíčovou investicí městské části. Celková cena činí asi 500 milionů korun bez DPH. „Krytý bazén v této části města citelně chybí a my bychom chtěli začít stavět už na podzim tohoto roku a do dvou let mít hotovo,“ uvedl místostarosta Petr Prokop (STAN) s tím, že podmínkou výstavby je přístupný venkovní areál v letní sezóně.
Projekt zahrnuje stavbu krytého pětadvacetimetrového bazénu s deseti drahami, z čehož tři budou s pohyblivým dnem, které dovolí nastavit libovolnou hloubku v rozmezí od 2,3 metru až na nulu. Podle Prokopa jde o technologii, která v České republice není obvyklá.
Nastavitelná hloubka dovolí využívat bazén nejen ke kondičnímu plavání, ale po snížení hloubky se zde může hrát vodní pólo nebo akvabely trénovat synchronizované plavání. Bazén bude splňovat normy pro mezinárodní soutěže.
„Naším cílem je, aby nesloužil jen sportovcům a veřejnosti, ale také našim školákům,“ dodal zastupitel Jan Decker (KDU-ČSL).

Součástí bude i relaxační bazén.
Součástí projektu bude relaxační část zahrnující rekreační bazén s masážními lavicemi, vzduchovými masážními lehátky, divokou řekou nebo houpací jeskyni a také jednoduchou skluzavkou.
V této části se budou nacházet i tři vířivky, brouzdaliště s herními vodními prvky a bar s drobným občerstvením a nápoji. V patře vznikne saunové centrum, které nabídne čtyři sauny.
Energetická soběstačnost
Svým vzhledem zaujme nová Petynka podle Prahy 6 už zvenku. Střechu a jižní stranu fasády pokryjí fotovoltaické panely. Zhruba třetinu energií si tak budova vyprodukuje sama.
Panely by ročně měly vyrobit 430 tisíc kilowattů energie, tedy uspořit nižší miliony korun. „Ve dnech, kdy výroba elektřiny překročí spotřebu, bude se měnit na tepelnou energii a poslouží například k vytápění venkovního bazénu na začátku a konci sezony, v zimě pak k přihřívání podlahového topení a ohřevu teplé vody ve sprchách,“ vysvětlil autor projektu Zdeněk Šťastný.