Článek
„Měl tu čest stenografovat počínaje Antonínem Zápotockým všechny československé a české prezidenty, rovněž tak nespočet ministrů, poslanců a činí tak dodnes. I díky jeho práci jsou pro historii zaznamenány tisíce stran projevů nás politiků,“ řekl tehdy Hamáček. V roce 2017 byl Novák rovněž zapsán jako rekordman do České knihy rekordů Agentury Dobrý den jakožto nejstarší a nejdéle aktivní komorní stenograf.
Novinářům tehdy Novák řekl, že těsnopisecká práce ve Sněmovně je nyní mnohem obtížnější než za minulého režimu. Uvedl také, že z profesního hlediska dává přednost řečníkům s promyšlenými projevy.
Sněmovní stenozáznamy mají na starosti stenografové v jednacím sále. K dispozici jsou poté na webu Sněmovny. Zachycují nejen projevy řečníků u mikrofonu, ale často i napomínání předsedajících nebo šumy a ohlasy v sále. Od loňského podzimu začala Sněmovně pomáhat s jejich pořizováním umělá inteligence. Umělá inteligence pomáhá podle sněmovního kancléře Martina Plíška řešit výrazný nedostatek stenografů, protože těsnopis se už nevyučuje.