Článek
Rodák z Charodu, který se nachází na někdejším britském mandátním území Palestiny, se posléze přestěhoval do Teplic. V roce 1938 rodina Československo opustila a Strasser se po absolvování střední školy přihlásil ve Velké Británii do československé armády.
„Koncem roku 1944 jsem šel na československé velvyslanectví v Londýně a dobrovolně se přihlásil do armády, i když mi ještě chyběl rok do dosažení osmnácti let. Trochu jsem tedy zalhal a nikdo to nezpochybnil,“ vzpomínal později s tím, že po absolvování dvouměsíčního výcviku byl převelen do Oostende a následně přidělen k jednotce obléhající francouzský přístav Dunkerque, z nějž Němci vytvořili pevnost.
S koncem války po návratu do vlasti se rozhodl armádu opustit a vrátit se do Anglie. Odtamtud byl vyslán k Norimberskému tribunálu, který soudil nacistické válečné zločince.
Pro jeho potřeby zpracovával dokumenty pro převoz zajatých důstojníků SS do Československa a Polska, kde měli být souzeni.
Dorazila k nám velmi smutná zpráva. Ve věku 97 let zemřel jeden z posledních československých hrdinů ze západní fronty a přímý účastník bojů u Dunkerque Charless Gad Strasser. Ještě minulý týden se účastnil oslav 80. výročí vylodění v Normandii.
— Ministerstvo obrany (@ObranaTweetuje) June 14, 2024
Čest jeho památce a nechť si jeho… pic.twitter.com/SpOL8qaKVq
Posléze se etabloval jako fotograf a věnoval se dobrovolnické činnosti v rámci Rotary clubu. Britská královna Alžběta II. jej v roce 2000 vyznamenala Řádem britského impéria. Byl rovněž držitelem českých vyznamenání.