Článek
Firma Radium Services, která měla jen tři zaměstnance a nulové vybavení získala zakázku v roce 2009. Ve skutečnosti ale službu podle ČT zajišťovala firma Radium. Ta svojí skoro spolujmenovkyni vlastní jen z poloviny. Druhá část fakticky patří kyperské společnosti Certonia, kterou ještě v roce 2007 ovládal Rittig.
KOMENTÁŘ DNE:
Lyžařské Nagano - Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>
Jeho přetrvávající vazby s firmou však podle Transparency International (TI) dokazují mnohamiliónové půjčky a také napojení na Rittigovy právníky z MSB Legal. Ti se k zakázce vyjádřit nechtěli.
"Sledujeme, zda ty firmy tady podnikají a odevzdávají daně a tak dále. Nejsme zase bezpečnostní a vyšetřovací služba, abychom šetřili veškeré podílníky, co kde kdo je," řekl ČT mluvčí ČEZ Ladislav Kříž.
O Rittigovi se v souvislosti s ČEZ mluvilo už dříve. Údajně stojí v pozadí podezřelého obchodu se solárními elektrárnami u Ralska a Mimoně, které koupila polostátní společnost ČEZ od neprůhledné společnosti Amun.Re. Podle kritiků byl obchod pro ČEZ nevýhodný a o transakci se zajímá policie. Rittig spojitost s obchodem odmítá a u soudu se po TI domáhá omluvy.