Článek
Stavbu lázní financovala firma ústeckého továrníka Johanna Schichta. Otevřeny byly v roce 1931, ve své době patřily k velmi moderním koupalištím. Určeny byly především pro zaměstnance firmy, jen málo bytů mělo totiž v té době koupelnu. Od 90. let jsou ale lázně zavřené. Budova lázní byla neúspěšně privatizována a posledních více než 20 let chátrala. Později byla oblíbeným místem bezdomovců a narkomanů.
Budova lázní byla neúspěšně privatizována a posledních více než 20 let chátrala
S návrhem odkupu také přilehlé sportovní haly přišel koaliční zastupitel Jiří Madar (UFO). Kupovat jen lázně by podle něj nemělo pro město smysl. Soukromý investor lázně nyní nabízí k prodeji, protože podle svých slov nemá ze své pozice sílu je rekonstruovat, i s ohledem na nepředpokládané náklady rekonstrukce jeho sousední sportovní haly.
Na rekonstrukci se nabízí možnost využít dotačních titulů. Lázně mohou znovu sloužit ke svému původnímu účelu, lze v nich vybudovat sportovněrelaxační centrum s bazénem a wellness službami. Také se nabízí možnost využít areál pro volnočasové aktivity pro rodiny s dětmi.
Romantická zřícenina Blanska u Ústí nad Labem je skvělou vyhlídkou po kraji
„V případě, že by se bývalé lázně staly opět živým a pulzujícím místem, mohly by jistě přispět k výrazné kultivaci celého okolí a střední části Střekova, což je dnes bohužel dlouhodobě upadající lokalita,“ uvedl v důvodové zprávě zastupitel Martin Krsek (PRO! Ústí).