Článek
Návrh na zrušení spodní hranice pokuty podal ÚS Městský soud v Praze, který projednával případ malé stavební firmy o dvanácti zaměstnancích, která dostala pokutu čtvrt miliónu korun za to, že inspektoři přistihli dva dělníky, jak pracují na jiné stavbě, než měli uvedeno ve smlouvě. Firma se proti pokutě ohradila s tím, že zaplacení by pro ni znamenalo konec.
Médii také proběhla informace o venkovské prodejně, jejíž majitelka si na chvíli odskočila a za pult se na několik minut postavil její syn, přičemž inspektoři i zde museli uložit čtvrtmiliónovou pokutu.
KOMENTÁŘ DNE:
Lyžařské Nagano - Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>
„Právní úprava brání řádné individualizaci konkrétního případu, neboť spodní hranice pokuty je stanovena v takové výši, že omezuje možnost rozhodujících správních orgánů přihlédnout ke specifickým okolnostem různých případů, jakož i k osobám delikventů a jejich majetkovým poměrům,“ vysvětlila mluvčí soudu Miroslava Sedláčková.
Změna platí do 1. 1. 2015, kdy v platnost vstoupí novela zákona o zaměstnanosti.