Článek
Již dříve Mynářova firma dostala za podobný delikt pokutu 300 000 korun.
Brněnský inspektorát České inspekce životního prostředí udělil pokutu za nelegální odběr téměř 1500 metrů krychlových vody v prosinci 2020. Firma O.L.G.A výši sankce označila za šikanózní a odvolala se proti ní k ministerstvu.
Firma v odvolání argumentovala tím, že zasněžovala pouze jeden den, odběr vody měl mizivý vliv na životní prostředí a že začala zasněžovat až ve chvíli, kdy věděla, že vodoprávní úřad povolení udělí. Rozporovala také výpočet množství vyrobeného technického sněhu na sjezdovce, ke kterému inspekce dospěla.
Hrad je v podezření, že zničil další zprávy. I o aktivitách Ruska na Ukrajině
Inspektoři počítali s výškou sněhu 30 centimetrů, kterou firma uváděla na webu. Společnost ale v odvolání uvedla, že údaj byl jen lákadlem pro lyžaře, skutečná výška sněhu na sjezdovce byla maximálně 20 centimetrů, zjistil rozhlas.
Ministerstvo zpochybnilo tvrzení firmy o pouze jednodenním pokusném zasněžování sjezdovky. Úředníci v rozhodnutí rovněž připomněli, že Mynářova firma dostala za obdobný prohřešek již dříve pokutu 300 000 korun. Souhlasili ale s tím, že výška sněhové pokrývky na sjezdovce byla nižší, než s jakou počítala inspekce. Pokutu proto ministerstvo snížilo o téměř 20 000 korun na 38 400 korun.
Mynář letěl osobně do Dauhá pozvat emíra, vláda o ničem nevěděla
Vedoucí prezidentské kanceláře Mynář čelí v současnosti obvinění z poškozování finančních zájmů Evropské unie a dotačního podvodu. Případ se týká šestimilionové dotace na dostavbu penzionu v Osvětimanech. Podle policie ji Mynářova firma Clever Management čerpala neoprávněně. Mynář odmítá, že by spáchal trestný čin, své stíhání považuje za nestandardní a ovlivněné tlakem médií.
Mynářovu osvětimanskou restauraci Na Srubu na konci března zničil požár. Kancléř tvrdí, že dřevěnou stavbu někdo zapálil úmyslně.