Článek
"V nemocnici v Praze a Brně máme na pozorování tři pacienty, jejich stav se zlepšuje a nic nenaznačuje, že by měli onemocnění typu SARS," řekla ministryně. Dodala, že pacienti jsou sledováni i po propuštění domů.
Součková informovala, že předložila na bezpečnostní radě státu projekt na zlepšení vybavenosti infekční kliniky Fakultní nemocnice Bulovka, kde se případy obzvlášť nebezpečných nákaz soustřeďují, a to nejen s podezřením na SARS, a i jiné infekční onemocnění. "Jde o to zamezit průniku vzduchu z pokojů do chodeb a zajistit v pokojích podtlak, aby se infekce nešířila do dalších prostor. Personál má být vybaven speciálními ochrannými pomůckami," uvedla Součková a dodala, že "izolační prostředí pro civilisty by mělo odpovídat izolační jednotce podle parametrů ministerstva obrany."
Letušky mají používat roušky
Personál v letadle, pokud by se podezření na SARS vyskytlo u cestujícího, má učinit izolační opatření a používat při styku s cestujícími roušku.
Podle údajů Světové zdravotnické organizace na světě je dosud evidováno 2223 případů SARS, 78 pacientů zemřelo. Nejvíce nemocných má Čína, v Evropě onemocnělo 21 lidí v devíti zemích - Belgii, Francii, Německu, Itálii, Irsku, Rumunsku, Švýcarsku, Španělsku a Velké Británii. Zatím není hlášeno žádné úmrtí.