Článek
"Jasně jsem řekl, že bude-li zájem státu, abych po určitém karanténním období působil v jeho službách ve funkci odpovídající mým zkušenostem, vzdělání a kvalifikačním předpokladům, budu takovou nabídku preferovat," dodal Tvrdík.
Ransdorf: Tvrdík ČSA položí
Místopředseda KSČM Miloslav Ransdorf naopak míní: "Pokud by měl být pan Tvrdík stejně úspěšným členem vedení ČSA, jako byl úspěšným poslancem a ministrem, myslím si, že by bylo potřeba bránit všemi prostředky tomuto jeho postupu." Pro Právo dodal, že "naše aerolinky jsou zatím fungující podnik, a bylo by škoda, kdyby o tuto pozici přišly".
Kasal: Je to schopný politik
Předseda poslaneckého klubu ODS Vlastimil Tlustý řekl Právu pouze, že "je to překvapivé řešení".
Podle místopředsedy lidovců a Sněmovny KDU-ČSL Jana Kasala je Tvrdík schopný politik a podotkl: "Do jaké míry obstojí v této vysoce manažerské funkci, to musí posoudit ti, kdo ho tam chtějí navrhnout a dosadit." Dodal, že dolní komora nebo KDU-ČSL rozhodně nejsou ti, kteří by chtěli rozhodovat o dalším pracovním zařazení bývalého ministra obrany.
Tvrdíkovy rozepře s Aerem
Za velmi odvážné považuje umístění Tvrdíka do ČSA místopředseda Sněmovny za KSČM Vojtěch Filip. "Já myslím, že to je velmi odvážné od těch, kteří zastupují stát v ČSA. Myslím, že např. jeho vyjádření k Aero Vodochody, k letadlům L-159, bylo z obchodního hlediska neodpustitelné," řekl.
Tvrdík před lety v nadsázce řekl, že bitevník je pro piloty víc nebezpečný než protivník. Později své výhrady stáhl a uzavřel s Aerem smír. Nyní má jako poradce české konsolidační agentury na starosti právě záležitosti kolem Aera. Ministerstvo financí Tvrdíka nedávno marně prosazovalo do představenstva, kde má stát většinu. Rozhodnutí ale blokoval spoluvlastník Aera, americký Boeing.