Článek
Bývalí magistrátní úředníci Ivan Seyček a Jiří Chytil se dovoláním bránili původním pravomocným rozsudkům, které jim „vynesly“ trest tří a půl roku vězení v případě někdejšího šéfa odboru informatiky pražského magistrátu Seyčka a 1,5roční podmínku pro Chytila, který na začátku kauzy s policií spolupracoval. [celá zpráva]
„Nejvyšší soud neshledal žádnou vadu v hmotněprávním posouzení skutkových okolností, jak jsou u obviněných popsány v odsuzujícím výroku o vině rozsudku Vrchního soudu v Praze,“ konstatovala v květnu předsedkyně senátu Blanka Roušalová.
KOMENTÁŘ DNE: | |
---|---|
Očima Saši Mitrofanova: Srážka aligátora s čápem |
Končí část kauzy
Ta zároveň připomněla, že k dovolání se odmítlo připojit nejvyšší státní zastupitelství, podle kterého byla obě podání neopodstatněná.
Definitivně tak končí první část rozsáhlé kauzy, kterou tzv. odnesly jen menší ryby v podobě magistrátních úředníků, nicméně velcí hráči v čele s někdejším primátorem metropole za ODS Pavlem Bémem se opletačkám s úřady vyhnuli.
Ostré kritice kvůli tomu čelila pražská státní zástupkyně Dagmar Máchová, na kterou kvůli jejímu postupu v kauze podali poslanci bezpečnostního výboru trestní oznámení. [celá zpráva]
Tato žalobkyně se dostala v poslední době do hledáčku protimafiánského policejního útvaru v kauze Bereta, související s možným propojením klíčových lidí z bezpečnostních a justičních kruhů s podsvětím.
Z ničeho ale obviněna nebyla. Na rozsudky v rámci druhé části složité kauzy však čeká jeden z Bémových nástupců v čele metropole Bohuslav Svoboda (rovněž ODS) a s ním i všichni „jeho“ radní. [celá zpráva]
Související téma:
Ty Máchová viní z toho, že podpisem dalších smluv se společností Haguess na provozování karty připravili hlavní město o zhruba 25 miliónů korun, za což jim v případě odsouzení hrozí dva roky až osm let vězení.