Článek
Cílem pořízení plochy je podle primátora Jiřího Štábla (ANO) vrátit areál do veřejného prostoru tak, aby ho mohli využívat Tepličané, návštěvníci města a lázeňští hosté. „Vykoupit, revitalizovat a otevřít veřejnosti, ať již na místě vyroste cokoliv, bude to prostor k setkávání. Je to se v samém centru města, v hojně využívaném parku,“ řekl primátor.

Areál bývalé plovárny je nyní značně zanedbaný.
Prvorepubliková plovárna bývala svého času velmi oblíbeným místem k rekreaci nejen zdejších obyvatel, ale i lázeňských hostů. Veřejnosti přestala sloužit v roce 1996. O tři roky později město pozemky a stavby v ochranném pásmu přírodních léčivých zdrojů za 1,376 milionu korun prodalo, přičemž později kupcům ještě z této částky vrátilo 344 tisíc korun za splnění podmínek prodeje. Manželé Gärtnerovi tehdy získali pozemek za přibližně jeden milion korun.
Zhruba třetina nyní zpustlého pozemku patří jinému vlastníkovi, jsou na něm tenisové kurty. Zastupitelé rozhodovali pouze o pozemku v majetku Gärtnerových, což jsou asi dvě třetiny plochy původního areálu.

Zanedbaný areál bývalé plovárny koupí město za více než dvacet milionů korun.
S koupí pozemku nesouhlasí opozice. Hynek Hanza (ODS) připomněl, že nákup město dostatečně nezdůvodnilo a porušuje tím zásady hospodárně, účelně a efektivně nakládat s veřejným majetkem. Cena je podle něj nepřiměřená, hrozí zpochybnění účelnosti transakce, neexistuje konkrétní revitalizační záměr, chybí ekonomická analýza, která vyčíslí hodnotu soudních sporů.
„Druhý vlastník tím získá slušný vydírací argument,“ uvedl Hanza, který navrhl nákup odložit do doby, než bude možné vykoupit oba pozemky najednou.
Pro koupi areálu se vyslovilo 15 zastupitelů, jeden byl proti a jeden se hlasování zdržel. Koalice ANO a Volba pro Teplice má v 27členném zastupitelstvu těsnou většinu 14 hlasů. Tepličtí zastupitelé hlasovali tajně ve věci majetkových záležitostí poprvé.

Areál v centru města je součástí hojně navštěvovaného parku.
Náměstek primátora Petr Slavíček (Volba pro Teplice) to zdůvodnil „výhrůžkami ze strany opozice“. Ta jakýkoliv nátlak odmítla.
V roce 2018 dostalo město nabídku na odkup plochy za 24,6 milionu korun, znalecký posudek tehdy určil cenu obvyklou pět milionů korun. Obchod se neuskutečnil.
Myšlenka na zřízení veřejného koupaliště se objevila na podzim 1931 a našla velkou podporu u Dr. Alfonse Clary-Aldringena. Slavnostní otevření se uskutečnilo 16. července 1932. Vznikla stavba, která patřila k nejmodernějším svého druhu.

Prvorepubliková plovárna bývala svého času velmi oblíbeným místem k rekreaci nejen zdejších obyvatel, ale i lázeňských hostů.
K napájení plovárny sloužila v první řadě termální voda z přebytku, která byla odebírána z Pravřídla a z pramenu Kamenných lázní. Prostřednictvím pump byla voda dopravována do vodojemu o objemu 500 metrů krychlových na Letné.