Článek
Bělobrádek nevyloučil případnou spolupráci s ČSSD, zároveň však dodal, že pokud by se obě strany neshodly na prioritách, lidovci by zůstali v opozici. Striktně pak odmítá spolupráci s KSČM.
„Spolupráce s ČSSD je možná, ale bude záležet na programových průnicích v prioritních oblastech a nastavení vnitřních mechanismů. Pokud se na těchto věcech neshodneme, jsme připraveni odejít do opozice,” konstatoval.
Odměřený postoj má k novým subjektům, jako je hnutí ANO či Úsvit přímé demokracie. „Nové subjekty se teprve musejí projevit. Musíme být obezřetní po zkušenostech s VV. Tudíž vyčkejme, pak uvidíme,” konstatoval v jedné z odpovědí. Na adresu SPOZ podotkl, že se do Sněmovny patrně nedostane.
Bělobrádek před čtenáři obhajoval i tradiční lidovecká témata, jako je preferování tradiční rodiny a s tím související odmítnutí adopcí homosexuály či negativní pohled na umělé přerušení těhotenství. Nevyhnul se ani dotazům na církevní restituce, které lidovci podporují.
„Co bylo ukradeno, má být vráceno, dojde k odblokování pozemků pro obce, stát přestane církve a náboženské společnosti platit a budou hospodařit na svém, budou platit státu daně,” okomentoval postoj své strany.
Stranu vede od roku 2010
Bělobrádek je v čele strany od listopadu 2010, kdy na mimořádném sjezdu nahradil Cyrila Svobodu, který předtím rezignoval.
Lidovci po volbách v roce 2010 poprvé v polistopadové historii nezasedli ve Sněmovně a Bělobrádek si návrat tradiční strany do nejvyšších pater politiky stanovil jako jeden z hlavních cílů.
Lidovci coby konzervativní strana v předvolební kampani akcentují svá tradiční témata, mezi něž patří všestranná podpora rodin s dětmi, ochrana dlužníků před lichvou i spravedlivý důchod pro penzisty.
Podle posledních předvolebních průzkumů mají lidovci, oslovující voliče heslem „Dáme zemi do pořádku”, reálnou šanci uspět.