Článek
Vedení obou klubů odmítla zlehčovat Hniličkovo jednání s poukazem na skutečnost, že zatímco účastníci setkání se v sobotu bavili na oslavě vládním restrikcím navzdory, sportovní kluby se potýkají s omezeními, která jim znemožňují činnost, případně ji umožňují pouze se zásadním omezením.
Oba kluby rovněž připomněly, že v pondělí zveřejněné prohlášení není stanoviskem fotbalového hnutí.
ℹ️ | Společné stanovisko AC Sparta Praha a SK Slavia Praha k prohlášení představitelů sportovního prostředí k situaci ohledně předsedy NSA Milana Hniličky.
— SK Slavia Praha ⭐️⭐️ (@slaviaofficial) January 26, 2021
📰 ČLÁNEK ➡️ https://t.co/wbTSLRHNZS pic.twitter.com/jR7xPDKOe5
„AC Sparta Praha a SK Slavia Praha považují za nevhodné tímto aktivním způsobem zlehčovat jednání Milana Hniličky v situaci, kdy významná část členů FAČR stejně jako ostatních sportovních svazů nemůže z důvodu dodržování hygienických a protiepidemiologických opatření provozovat sportovní činnost vůbec, profesionální sport pak s významnými omezeními, za vysokých dodatečných nákladů a bez přítomnosti fanoušků,” uvádí prohlášení, které Slavia zveřejnila na svých stránkách.
Za FAČR podepsal prohlášení na Hniličkovu podporu šéf asociace Martin Malík.
Fotbaloví rivalové nejsou jedinými subjekty, které se postavily proti Hniličkově setrvání. K odstoupení jej vyzval i šéf úseku skoků ve Svazu lyžařů ČR Jakub Janda, který je poslancem za ODS.
Hnilička se v reakci na odsouzení ze strany veřejnosti i premiéra Andreje Babiše (ANO) rozhodl vzdát poslaneckého mandátu a věnovat 50 000 korun na charitu.
Další z aktérů setkání, liberecký policejní ředitel Vladislav Husák, byl policejním prezidentem odvolán z funkce.