Článek
O obsahu jednotlivých rozvolňovacích balíčků ale chce SOCR ještě jednat. Provozy v turismu, například hotely nebo památkové objekty, budou podle svazu potřebovat o uvolnění vědět s větším předstihem, a to třeba už tři týdny předem.
Rozvolňování v Česku. PES je mrtvý, ať žijí balíčky aneb Kdy se vrátíme do normálu
Půl roku zavřeno
Pro vnitřní sportoviště ovšem podle České komory fitness (ČKF) znamená aktuální vládní plán rozvolnění minimálně další měsíc uzavření. Pro mnohé provozovatele to bude mít fatální následky, poukázala prezidentka komory Jana Havrdová.
Sportoviště jsou podle ní připravena přijmout přísné podmínky, aby byli chráněni klienti i personál.
„Jsme rozčarováni zařazením prvních změn ohledně venkovního i vnitřního sportu až do čtvrtého balíčku plánu rozvolnění. S pohledem běžného občana na venkovní sportoviště, kde dochází ke spontánnímu sportování občanů zcela bez pravidel, by měla vláda reagovat a nastavit rozumná pravidla pro venkovní sport při první možné příležitosti,“ vyzvala Havrdová.
Arenberger: Obchody se otevřou nejpozději 3. května
Vnitřní sportoviště, bazény i sauny jsou podle Havrdové připraveny fungovat za jasně definovaných podmínek, včetně povinnosti testování.
Doplnila také, že pokud je plán rozvolňování závislý na počtu nakažených na 100 000 obyvatel v sedmidenním průměru, považuje za zásadní, aby byl tento parametr každodenně aktualizován a běžně dostupný všem.
Vnitřní sportoviště patří k nejdéle uzavřeným provozům, kvůli druhé vlně pandemie jim vláda fungování zakázala od 9. října. Krátce a s mnoha omezeními mohla otevřít v prosinci.