Článek
Obhajoba minulý týden argumentovala, že Krejčíř byl v Jihoafrické republice zatčen protiprávně a že soud není oprávněn o celé záležitosti rozhodovat. Soudce rozhodl, že tyto argumenty nejsou v souladu se zákonem.
V úterý před polednem SELČ soud určil, že řízení bude pokračovat ve čtvrtek rozhodováním o případné kauci. Státní prokurátorka ovšem řekla, že bude proti tomu, aby Krejčíř, o jehož vydání žádá česká justice, byl propuštěn na kauci.
V soudní síni byli přítomni kromě Krejčíře a jeho právních zástupců také někteří členové české delegace, která do Johannesburgu přijela prosadit Krejčířovo vydání.
Krejčíř byl v JAR zatčen na konci dubna poté, co do země přicestoval na falešný pas ze Seychelských ostrovů přes Madagaskar. [celá zpráva]
Radovan Krejčíř, který je v Česku obviněn za rozsáhlou majetkovou i násilnou trestnou činnost, uprchl na Seychelské ostrovy v červnu roku 2005 kriminalistům z Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality, kteří s ním v jeho bytě prováděli domovní prohlídku. Později za ním na ostrovy přijela i manželka se synem.
Většina Krejčířových stíhání se točí kolem třímiliardového celního dluhu za dovoz ropných produktů a pokus o komplikovaný podvod na státním podniku Čepro. Policie jej také podezřívá z přípravy vraždy. Stíhána je také Krejčířova manželka, a to kvůli trestnému činu podílnictví.
Jaké trestné činy měl Krejčíř spáchat
:: příprava vraždy
:: příprava vraždy :: podvod
:: příprava vraždy :: podvod :: zločinné spolčení
:: příprava vraždy :: podvod :: zločinné spolčení :: daňový únik
:: příprava vraždy :: podvod :: zločinné spolčení :: daňový únik :: nedovolené ozbrojování
:: příprava vraždy :: podvod :: zločinné spolčení :: daňový únik :: nedovolené ozbrojování :: úvěrový podvod
:: příprava vraždy :: podvod :: zločinné spolčení :: daňový únik :: nedovolené ozbrojování :: úvěrový podvod :: omezování osobní svobody
:: vydírání