Článek
Loni bylo zjištěno 2738 takovýchto případů, uvedla ČT s tím, že do konce dubna jich bylo 1185. „Prostředků máme řádově v tisících, každé policejní hlídce je dán k dispozici orientační tester,“ řekl Tuhý a dodal: „Chceme ale nakupovat i drug testery, které by umožnily i za ztížených klimatických podmínek provádět test v terénu.“
Současně ale podotkl, že drogová scéna nezažívá nějaký zvláštní boom: „Počet varen se nezvyšuje, ale varny jsou schopny produkovat větší množství drogy.“ Část jí ale jde do zahraničí, zejména do Německa. Policie proto spolupracuje s kolegy v Německu, ale i v Polsku, neboť v Polsku jsou benevolentnější zákony pro nákup surovin na výrobu drog.
Zavedení registru přestupků
Podle něj ale v boji proti různým přestupkům důležitý jejich registr, aby bylo možné zjistit recidivisty: „Pokud policie nebude mít takový prostředek, aby mohla prokazovat recidivu, tak se nepohneme z místa. Budeme-li mít registr přestupků, pak samozřejmě potřebujeme, aby za takovouto recidivu byly sankce vyšší.“
Tuhý také zmínil, že policie musí nutně zlepšit i možnosti, jak zadržet řidiče podezřelé z přestupků, přičemž kromě zastavovacích pásů zmínil i zastavovací sítě: „Potřebujeme vyvíjet donucovací prostředky. Těch zastavovacích sítí je větší spektrum, ještě v červnu si chceme prohlídnout typ, který nás zaujal. Jasno už je dnes. Jdeme cestou zastavovacích pásů. Jestli půjdeme cestou modernizace policie, pak zastavovací sítě.“
Tuhý zmínil, že je nutné, aby policie měla dost prostředků na modernizaci i vybavení. Zmínil možnou obměnu autoparku a uvedl, že nákupy by se měly dělat centralizovaně, aby vybavení byla kompatibilní a měla zajištěnou údržbu.
Zcela pak odmítl ideu ministra obrany Martina Stropnického zrušit výsluhy pro policisty a vojáky, kteří odejdou do civilního povolání.