Článek
Na nálepky upozornil server iDnes.cz. „Kriminalisté vlastním šetřením například zadokumentovali takové výlepy v lokalitě Národní třídy. V dané věci už zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu podpora a propagace terorismu,“ řekla mluvčí. Trestní zákoník počítá pro někoho, „kdo veřejně schvaluje spáchaný teroristický trestný čin nebo pro něj veřejně vychvaluje jeho pachatele“, s vězením na dva roky až deset let.
Naši "vlastenci" jsou podobní islamistům. To je známo.
— Roman Maca (@_Roman_Maca) 8. srpna 2018
Společně vyznávají nenávist, kolektivní vinu, chtějí zabíjet.
Ale jak se dívám na tvorbu "vlastenců" na internetu, dřív by mě nenapadlo, že různí okamurovci budou otevřeně podporovat Taliban.
A tohle se prý už lepí po Praze. pic.twitter.com/RQz2ChhGBc
Další místa, kde se nálepky objevily, nechtěla Zoulová z taktických důvodů uvést. „Zabývají se tím kriminalisté, kteří se specializují na extremismus,“ řekla jen.
Těla tří českých vojáků, které v neděli v Afghánistánu zabil sebevražedný atentátník, dopravil ve středu odpoledne do vlasti armádní speciál. Prezident Miloš Zeman padlé vyznamená medailí Za hrdinství. Podle ministra obrany Lubomíra Metnara (za ANO) smrt vojáků nic nezmění na českém zapojení do boje proti terorismu.
Martina Marcina (36), Kamila Beneše (28) a Patrika Štěpánka (25) Metnar v úterý povýšil in memoriam do hodností štábních praporčíků. Češi v Afghánistánu působí v rámci podpůrné mise NATO.