Článek
Navíc členkám sdružení nabídl formou úplatku pozice místostarostek po příštích volbách, když mu nebudou dělat v politické kariéře další problémy. Sdružení chtělo referendem zabránit rozprodání výdělečného městského majetku, jehož část za více než deset miliónů korun získala i rodina starosty.
"Zahájili jsme stíhání obviněného ing. Sznapky z trestného činu podplácení," potvrdil Právu ředitel útvaru Miloslav Brych. Podle policie starosta po oznámení požadavku na konání referenda předal jeho organizátorkám sto tisíc korun.
Podle informací Práva dal peníze Janině Putniorzové a Ewě Santarius ve výtahu v centru Ostravy na konci října. Obě ženy však všech padesát dvoutisícových bankovek předaly jako důkaz policii. Ta celou schůzku tajně monitorovala a nahrávala. "Chtěl nás zaháčkovat a zkorumpovat tak jako spoustu lidí v Českém Těšíně. My jsme ale na něho sehrály divadlo a všechno oznámily policii," vypověděly již dříve obě ženy.
Členky sdružení nasbíraly ve městě pod žádost o vyhlášení místního referenda více než dvě tisícovky podpisů. Chtěly lidovým hlasováním zvrátit rozprodání výdělečných podnikatelských prostor, které získali i starostovi dva bratři a jeho matka. Starostovi hrozí až jeden rok vězení nebo peněžitý trest.
Sznapka v pátek nezvedal mobilní telefon. Již dříve tvrdil, že nikomu žádný úplatek nedal. Předání peněz však nepopřel a měl pro to vlastní vysvětlení. "Přiznávám, že jsme chtěli podepsat tajnou koaliční smlouvu. Naopak ony kvůli tomu po mně chtěly peníze na rozjezd jejich strany. K těm penězům se ale dále nebudu vyjadřovat. O úplatek však v žádném případě nešlo," prohlásil před časem.