Článek
Policie informovala, že záležitost prošetří Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ). „Stejně jsme postupovali v obdobných případech i v minulosti,“ uvedla policie na Twitteru.
Jurečka podle čtvrteční Mladé fronty Dnes (MfD) Najmonovi nabídl, že pokud v klidu sám odejde z funkce, dá mu mimořádnou odměnu. Když se nedomluví, dostane od ministra špatné služební hodnocení, se kterým bude mít problém najít jinou práci.
MfD o obsahu rozhovoru informovala s odkazem na nahrávku, kterou si Najmon při rozhovoru s Jurečkou pořídil. Najmon na Jurečkův návrh nepřistoupil a ministr ho v polovině února odvolal. Jurečka se k obsahu nahrávky nevyjádřil, protože ji nezná, k Najmonovi se podle mluvčí ministerstva zachoval korektně.
Šéf úřadu práce ve funkci končí
Najmon uvedl, že přijmout mimořádnou odměnu a odejít z úřadu „dohodou“ bylo pro něj nepředstavitelné. Počítal s tím, že taková nabídka od Jurečky přijde a chtěl ji mít zaznamenanou. „Považoval jsem tu nabídku na mimořádnou odměnu za ‚držhubné‘ nebo úplatek a myslím, že toto do státní správy nepatří,“ poznamenal k rozhovoru s Jurečkou. Své odvolání považuje za svévolné a nezákonné a proti rozhodnutí se koncem února odvolal.
„Pan ministr hledal cestu, jak se na odchodu dohodnout,“ uvedl k Najmonovu konci premiér Petr Fiala (ODS). Podle něj se situace v úřadu práce odblokovala a změna bude dobrá i pro zaměstnance.