Článek
„Máme 30 let svobody a demokracie, lidé mají právo vyjádřit svůj názor. S paní ministryní (spravedlnosti, Marií) Benešovou jsme udělali vše, abychom vyvrátili ty domněnky, splnili jsme i požadavky ohledně zákona o státním zastupitelství. Takže tomu moc nerozumím, proč se to děje. Mrzí mě to, lidé protestují proti něčemu, co se nestalo a ani nestane. Většina tvrzení není ani pravdivá,” řekl novinářům v Ležákách Babiš.
Impulzem demonstrací byla demise ministra spravedlnosti Jana Kněžínka (za ANO) a výběr jeho nástupkyně Benešové (za ANO). Kněžínek svůj úmysl odejít z vlády oznámil den poté, co státní zastupitelství informovalo o návrhu na podání obžaloby v kauze Čapí hnízdo. Mezi obviněnými je i Babiš (ANO), který případ označuje za politickou kauzu. Požadavky demonstrantů se postupně zaměřily na celou vládu a demisi premiéra.
Vyhlazení osady Ležáky před 77 lety si v neděli na místě tragédie připomněly stovky lidí, včetně zástupců vlády a dalších organizací. S premiérem se před a také po oficiálním programu fotografovaly desítky lidí.
„Včera ani dnes na mě nikdo hanlivě nekřičel, plno lidí se se mnou tady fotilo. Takže pro mě je to obrovská energie. Lidé mi stále píšou, abych vydržel a bojoval, a to samozřejmě udělám,” dodal. V sobotu se premiér účastnil několika akcí, například Dne pozemního vojska Bahna 2019, které se konalo v bývalém Vojenském újezdu Brdy.