Článek
Dnes jedenaosmdesátiletý muž z Očihova, jenž si nepřál být jmenován, podle německého deníku jednou viděl, jak jeho otce odvážejí na nákladním autě. O několik dní později byla od lesa slyšet až ve vesnici střelba. Tehdejší mladík byl o pár dní později spolu s ostatními přinucen k vykopání dvou masových hrobů.
Podle sudetského Němce Eduarda Fickerta, jenž se také podílel na kopání hrobů, měli na sobě gardisté uniformy německých Afrika Corps. Süddeutsche Zeitung hovoří o 68 zavražděných. Šlo prý o sudetské Němce vězněné v Podbořanech.
První svědek podle obou médií řekl, že Srpova rodina byla jednou ze dvou českých v jejich vesnici. "Pistoli měl (Srp) zastrčenou za opaskem a kabát měl rozepnutý, aby tu zbraň každý viděl," citují Radiožurnál a Süddeutsche Zeitung muže žijícího v Bavorsku.
Srp stal předsedou národního výboru
Srp údajně odešel z Žatecka do Prahy ještě předtím, než byly Sudety na základě mnichovské dohody z roku 1938 připojeny k Německé říši, zatímco jeho matka a bratr podle ČRo - Radiožurnál zůstali a přijali německé občanství. Po návratu se Srp stal předsedou tamního národního výboru.
Mezi postřílenými Němci byli podle zjištění Radiožurnálu a Süddeutsche Zeitung i členové nacistických organizací NSDAP, SA a SS. Většina z nich pocházela z okolních vesnic.