Článek
V autobiografické části knihy Ransdorf neopomněl Prognostický ústav a jeho ředitele Valtra Komárka. Se svou výmluvností si prý nezadal s kubánským prezidentem Fidelem Castrem. I Che Guevara prý po čtrnáctihodinové debatě s Komárkem raději odjel do Bolívie a nechal se tam zabít, říkalo se s nadsázkou v ústavu.
V prognostickém ústavu se autor setkal s mnoha dnešními politiky, například s nynějším prezidentem Václavem Klausem. O Karlu Dybovi, který byl ministrem v Klausově vládě, píše, že byl "nepochybně kvalitnější ekonom" než později velmi slavný Klaus.
Ransdorf hodnotí také období vlád socialistických premiérů včetně současného ministerského předsedy Jiřího Paroubka. Všímá si jejich vztahu ke komunistické straně. U Zemana ocenil jeho doporučení voličům, kteří nechtějí volit ČSSD, aby volili raději komunistickou stranu než ODS. Závěrem přináší vizi ekonomického, sociálního a ekologického vývoje světa.
V poslední době se roztrhl pytel s politickými pamětmi. Rekordmanem v počtu prodaných výtisků je expremiér Miloš Zeman (ČSSD). [celá zpráva] Se svými postřehy z vysoké politiky přispěl českým čtenářům i bývalý prezidenta Václav Havel.