Článek
Dům bude sloužit jako bytový. Povolení dostal na šest nadzemních a jedno podzemní podlaží.
Autorem návrhu domu, který měl podle vizualizace být bílorůžový – proto název maršmeloun odkazující na podobně vypadající bonbón – je architekt Zdeněk Fránek. Ten tvrdí, že dům podle jeho návrhu růžový nikdy být neměl a nebude. Horní část má být cihlová, spodní béžová. Vizualizace je prý podvrh.
Proti stavbě vystupuje sdružení Občanský monitoring, kterému vadí, že bude podobný dům stát u Anežského kláštera. Vadí jim rozdrobenost stavby, fasáda prý připomíná obličeje. Podle Fránka je ale právě to jeho architektonickým záměrem.
Stavební úřad Prahy 1 ve zdůvodnění uvedl, že členění fasády na menší celky reaguje na drobnou nízkopodlažní stavbu v okolí. „Různorodost jednotlivých masek objektu vytváří zejména v horních dvou podlažích tradiční architektonické prvky, jako jsou arkýře a nárožní věžičky,“ zdůvodnil úřad.
Proti udělení povolení se lze odvolat.
Kritici poukazují také na nejasnosti ohledně pozemků, na nichž se má stavět. Obávají se rovněž, že stavba podzemního podlaží zasáhne do hladiny podzemní vody. Námitky má i Národní galerie, která v areálu Anežského kláštera sídlí.