Článek
„Netýká se to billboardů u dálnic. Týká se to zastavěného území. Když je někde několik domů různých vlastníků, tak se to nepovažuje jako zastavěné území. Ale když je několik domů za sebou jednoho vlastníka, tak je to nezastavěné území. Ta definice zastavěného území je krkolomná a špatně vysvětlitelná. Na Slovensku to mají tak, jak to předkládám já,“ řekl Právu Foldyna.
Podle organizace Kverulant, která za zákaz billboardů u rychlostních silnic bojovala, je podstatou nového Foldynova návrhu značné rozšíření zastavěného území v okolí dálnic, rychlostních komunikací a silnic I. třídy.
V zastavěném území podle organizace pak budou moci billboardy zůstat i po 1. září 2017, kdy má zákon o omezení billboardů vejít v platnost.
Nemohu potvrdit ani vyvrátit, jestli to ten zákon zhatí
„Poslanec Foldyna chce uzákonit, aby toto území nebylo definováno zákonem jako určitý počet staveb, ale o jeho rozsahu mohly rozhodovat obce. S těmi, již bez vazby na zákonnou definici, by se mohli billboardáři dohodnout mnohem snáz a výrazně rozšířit území, ze kterého nebudou muset v září 2017 odstraňovat svoje poutače,“ uvedl Kverulant v tiskové zprávě.
Foldyna však odmítá, že by mu šlo o billboardy. „Je to komplikace pro města a pro obce, na což jsem dostal i stanovisko měst a obcí, které se za změnu definice staví. Když mi někdo podsouvá, že to je jen o billboardářích a že je to korupční jednání, tak je to naprostá nehoráznost,“ hájí se poslanec.
Související téma:
Připouští, že se nezajímal o to, jestli jeho pozměňovací návrh může ohrozit zákaz billboardů u rychlostních komunikací. „Nemohu potvrdit ani vyvrátit, jestli to ten zákon zhatí,“ řekl Foldyna.