Článek
Úřad vnitřní kontroly Policejního prezidia ČR nezjistil v případě Sehnoutky žádné podezření ze spáchání trestného činu či přestupku, pochyby o správném jednání ale má.
„Ze závěru šetření vyplývá podezření na možné porušení etického kodexu, ke kterému mohlo dojít během jednání s některými policisty. Z tohoto důvodu policejní prezident zahájí s plukovníkem Sehnoutkou kázeňské řízení,“ sdělil mluvčí policejního prezidia Jozef Bocán.
Plukovník Karásek po 34 letech služby krátce po odchodu od policie v 54 letech zemřel. Bývalý policejní ředitel Jan Švejdar k tomu v lednu na síti X uvedl, že Karásek nesvlékl koncem loňského roku uniformu dobrovolně. Plukovník Škandera skončil po 39 letech, podle Deníku N rovněž po tlaku.
Záhy po odchodu od policie zemřel hradecký náměstek Karásek. Chtěli se ho zbavit, tvrdí policejní exprezident
Sehnoutka jakýkoliv nátlak na oba dlouholeté policisty začátkem letošního roku odmítl. „Rozumím tomu, že bolestná ztráta dlouholetého blízkého kamaráda (Jiřího Karáska), kolegy a všeobecně respektovaného a oblíbeného profesionála, s sebou nese řadu emocí,“ reagoval na Švejdarovy výroky Sehnoutka.
„Krátce po tom, co nás Jiří Karásek opustil, jsem jeho rodině nabídl pomoc a následně jí i kondoloval,“ dodal.
Sehnoutka uvedl, že oba policisté opustili policii na vlastní žádost a důvody odchodu byly jejich svobodným rozhodnutím. „Respektuji rozhodnutí pana policejního prezidenta o zahájení kázeňského řízení, v němž se budu snažit prokázat, že k žádnému porušení etického kodexu nedošlo,“ řekl Sehnoutka.