Článek
ÚS zamítl Kinského žádost o zrušení tři roky starého rozsudku středočeského krajského soudu. Jeho verdiktem přišel Kinský o nárok na restituci zámku. Šlapanická kauza byla v roce 2003 první definitivní prohrou, kterou Kinský v uplatňování restitučních nároků u soudu utržil. Nemovitost dostala Kongregace školských sester, které byl desetihektarový areál vrácen na základě zákona o úpravě některých majetkových vztahů řeholních řádů a kongregací z roku 1990.
Kinský podal v soudů 157 žalob, jimiž se domáhal vrácení majetku za 40 miliard korun. Kinského rodiče o něj přišli po druhé světové válce, protože údajně kolaborovali s nacisty. Advokát Kinského Jaroslav Čapek ale tvrdí, že nemovitosti byly zabaveny neoprávněně, protože je nevlastnil Kinského otec, ale jeho v té době nezletilý syn František Oldřich.
K Ústavnímu soudu podal Kinský 34 stížností týkajících se jeho restitučních kauz. Asi 20 jich již bylo vyřízeno. S žádnou stěžovatel neuspěl. Případ týkající se zámku ve Šlapanicích je prvním, o němž Ústavní soud rozhodoval ve veřejném jednání.
V souvislosti s kauzou obvinil v uplynulých týdnech advokát Kinského některé ústavní soudce z podjatosti. Podezření vysvětlil pouze u předsedy soudu Pavla Rychetského a to tím, že v minulosti zastával funkci ministra spravedlnosti. O své údajné podjatosti rozhodoval Ústavní soud počátkem prosince. Námitka byla zamítnuta.