Článek
„Některá dosud zveřejněná tvrzení v médiích bývalým policistou ÚOOZ Komárkem ve věci okolností organizační změny v Policii ČR nemají průkazný charakter; komisi nebyly předloženy přímé důkazy potvrzující jeho mediální vyjádření vůči konkrétním osobám a institucím,“ stojí v dokumentu.
Předseda komise Pavel Blažek (ODS) zdůraznil, že usnesení bylo přijato jednomyslně. „Reagovali jsme na to, co se objevilo v Lidových novinách. Je to o tom, že určité informace mají lidé, kteří je nemají mít,“ řekl Blažek. Jakého konkrétního tvrzení se usnesení týká, neřekl.
Můj pocit je, že vyslýchané osoby, které říkají něco nám, říkají i něco někomu jinému.
Komárek, který reformu dlouhodobě kritizuje, například prohlásil, že jedním z důvodů, které vedly ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) k reorganizaci policie, byla obava z možného obvinění některého z politiků sociální demokracie před říjnovými volbami.
Dříve zase Komárek obvinil policejního prezidenta Tomáše Tuhého z „brutálního“ úniku informací.
Vynášení informací z komise
V další části usnesení se píše o vynášení informací z prostředí vyšetřovací komise. „Komise se ohrazuje vůči tvrzením, že zdroj uváděný v některých sdělovacích prostředcích pochází z prostředí komise,“ shodli se poslanci.
ČTĚTE TAKÉ |
---|
Stav v policii a inspekci není hodný důvěry, tvrdí Komárek |
Policii předělal Chovanec, aby se zbavil Šlachty, říká Komárek |
Blažek to komentoval slovy, že nepodezřívá někoho z členů komise, že by vynášel informace. „Můj pocit je, že vyslýchané osoby, které říkají něco nám, říkají i něco někomu jinému,“ míní Blažek.
Vyšetřovací komise ve čtvrtek zasedala po sedmé. Několik hodin vyslýchala šéfa Generální inspekce bezpečnostních sborů Michala Murína. Před poslance předstoupil i někdejší šéf Bezpečnostní informační služby Jiří Lang, ten se ale zdržel pouze deset minut.