Článek
„Nezavřeme v osm, ale až v deset, ale je to spíš na protest nesmyslným vládním opatřením. Všechna opatření jsme dodržovali, ale už jsme na pokraji fyzických, psychických a hlavně finančních sil,“ řekl Novinkám Janeček.
Lidé, kteří přišli, počítají s pokutou. „Jsem připraven na to, že dostanu pokutu. Nesouhlasím se zkrácením doby, nemyslím, že ty dvě hodiny jsou nějaký rozdíl,“ řekl Novinkám jeden z návštěvníků.
Pokutu očekává i Janeček. Doufá, že nebude likvidační.
Lidé plánovali být v podniku až do zavíračky ve 22:00 a počítali s tím, že policie přijde.
To se také stalo. Policisté šli dovnitř, postupně zjišťovali totožnost jednotlivých návštěvníků a pak je posílali ven. Ti, kteří měli na stole jídlo, mohli v klidu dojíst. Podle hostů se policisté chovali slušně. Vzali si osobní údaje a informovali návštěvníky, že je kontaktuje hygiena.
Všichni hosté odešli zhruba kolem deváté.
Pákou na hospodské je pohrůžka 48 hodinami za mřížemi, tvrdí Zaorálek. Policie to odmítá
Právě Janeček byl iniciátorem akce, jež přesvědčila i ostatní podniky v Česku, aby zůstaly otevřené. S mohutnou podporou se setkala například v Teplicích a okolí. Několik podniků zůstalo otevřených i v Praze. Všechny počítaly s tím, že u nich zasáhne policie. To se stalo například v restauraci Šeberov v Praze, která odmítala zůstat zavřená už v předchozích dnech.
Vláda nechala restaurace otevřené jen do 20:00, současně řekla, že stát nemá momentálně žádné páky, jak právnické osoby za porušení nařízení pokutovat.