Článek
"Pan prezident prosí o vypracování jednoho z možných řešení amnestie," píše se ve zprávě od Jakla.
Přitom Klaus v sobotním Právu uvedl, že Hasenkopfovi žádné vypracování amnestie nezadával. [celá zpráva]
Podle e-mailu zveřejněného Hasenkopfem na Facebooku ale exprezident loni 19. října prostřednictvím Jakla požádal právního poradce o vypracování návrhu amnestie. V údajné zprávě od Jakla je obecně popsáno několik bodů, kterých by se měla amnestie dotknout. Prvním bodem je "Úleva pro seniory (asi pod jistou výši trestu, dejme tomu 3 roky)" a posledním "Jak přihlédnout k dlouho se vlekoucím soudům".
Oslovil jsem řadu právníků, uvedl Jakl
Jakl nepopřel, že e-mail poslal. "Já jsem pro svou potřebu za ta léta oslovil řadu právníků s žádostí o názor či návrh řešení. I Hasenkopfa. Chtěl jsem mít o tomto tématu jasno, byly pro mě užitečné," uvedl Jakl pro server Lidových novin. "Pan prezident (Klaus) většinou tyto návrhy ani neviděl a nevěděl o nich. Chtěl začít od nuly, od základních otázek," dodal Jakl.
Právě Hasenkopfa, Jakla a také bývalého hradního vicekancléře Petra Hájka označil před týdnem za autory amnestie kancléř nynějšího prezidenta Miloše Zemana, Vratislav Mynář. [celá zpráva]
Všichni tři to následně popřeli. Hasenkopf sice připustil, že první verzi amnestie vypracoval, ale konečná podoba prý byla zcela jiná. Amnestii podle něj připravilo ministerstvo spravedlnosti, které to však odmítá.