Článek
Do takzvané Wim Hof výzvy, kterou vypsala pedagožka a trenérka plavání Magdalena Škubalová, se přihlásilo jednadvacet dětí, a to jak z nižšího, tak z vyššího stupně gymnázia. Za odměnu jim tak po společném koupání v ledové vodě přistála jedna jednička z tělesné výchovy.
„Někteří si tak mohou vykompenzovat například drobnější nezdar z atletiky, gymnastiky nebo sportovních her,“ uvedla pedagožka Magdalena Škubalová.
Hlavní myšlenkou celé akce podle ní bylo posílit v této době imunitní systém studentů.
„Doufám, že tento zážitek v nich zanechá stopy a budou v zocelování svých tělesných schránek pokračovat,“ podotkla učitelka.
Jestli to tak bude, ukáže čas. Už nyní si ale někteří z absolventů výzvy na studenou vodu skutečně zvykli.
„Za tu jedničku mi to stálo,“ pousmál se šestnáctiletý Tomáš ze druhého ročníku zlínského Gymnázia TGM. Sám zároveň přiznal, že v otužování chce pokračovat.
„Půjdu s rodiči do domácích potřeb a koupíme do začátků aspoň nějaký třísetlitrový sud. Je to lepší než se jen studenou vodou osprchovat.“ Obdobně hovořila i o rok starší Marie ze třetího ročníku gymnázia.
Otužování v ledové vodě pro posílení imunity i psychiky: Jak s ním začít a co dodržovat
„Musím uznat, že se po měsíci otužování cítím mnohem lépe. Nevím, jak proti covidu, ale cítím se víc odolná vůči chřipce a rýmě. Co jsem začala před více než měsícem s otužováním, byla moje máma už dvakrát nachlazená. A já ještě ani jednou. Nejspíš v tom budu pokračovat. Funguje to i proti chladu.“
K Wim Hof výzvě se přidali i mladší studenti. „Chci mít jedničku z tělocviku. Mít dvojku je trapné. Nejtěžší byl začátek před tím měsícem. Pak už jsem si na studenou vodu zvykla. Ale na druhou stranu už mi teplá voda chybí, tak nevím, jestli u otužování zůstanu,“ přiznala třináctiletá Tereza z tercie gymnázia.