Článek
"Vyžádali si dotaci na 180 dětí, což činí asi 580 000 korun. Těch dětí tam přitom reálně chodí tak 15," prohlásil v pátek lídr teplické ČSSD Michal Kasal. Zaměstnancům magistrátu se zdála žádost podivná, a protože znali rodiče některých dětí, které byly na seznamu uvedené, zeptali se přímo jich. A ti prý o ničem nevěděli.
"Podle mého tu došlo k pokusu o podvod, a to podvod značného rozsahu. Zákon za něj dává až desetiletý trest," prohlásil při jednání zastupitelstva Kasalův stranický kolega a advokát Štěpán Knézel. Pokud magistrát nepodá trestní oznámení, podá jej prý Knézel sám.
Město spoléhá na policii
Město podnět policii zatím nechystá. "Neplánujeme to, už proto, že o tom rozhodnutí budeme informovat a pokud je to opravdu na trestní oznámení, policie si toho zřejmě všimne sama," řekl primátor Jaroslav Kubera (ODS).
Není to první kontroverze, která se v posledních letech okolo golfu na Cínovci odehrála. Dvě hřiště z let 1999 a 2004 nejdřív narazila u České inspekce životního prostředí, která následně uložila pokutu 640.000 korun. Zaplatit ji měl provozovatel, společnost s ručením omezeným Golf club Teplice. Hřiště dlouho nemělo povolení a fungovalo načerno. V době vzniku hřiště byl podle České televize majitelem dvou třetin pozemků exministr dopravy Aleš Řebíček (ODS) a když vstoupil do velké politiky, jeho někdejší firma Viamont převzala i provozovatele hřiště, tedy Golf Club Teplice.
Žádného ze dvou jednatelů klubu, tedy Vladimíra Mišíka a jeho syna Kamila, se dnes zastihnout nepodařilo. Nejsou k zastižení, protože už odjeli na pracovní cestu, řekli zaměstnanci střediska. Podle Kubery se zástupci klubu při jednání na radnici bránili, že jde o nedorozumění, uvedli prý děti, které si měly golf teprve vyzkoušet, a proto nebyly řádnými členy.