Článek
Průvod odpoledne vyrazil z náměstí Republiky, kde byly informační stánky, u nichž se promítaly záběry z kožešinových farem.
"Smyslem průvodu je vyjádřit nesouhlas se zabíjením zvířat pro tak zbytnou věc, jako jsou kožešiny, a přimět příslušné orgány k tomu, aby konečně učinily potřebné kroky k přijetí zákazu chovu těchto zvířat tak, jako je tomu dnes již v mnoha evropských zemích," uvedla předsedkyně pořádající organizace Svoboda zvířat Lucie Moravcová. Zákaz platí například ve Velké Británii, Rakousku nebo Slovinsku.
U informačních stánků mohli lidé podepsat Petici za zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat. Tu organizace spustila v listopadu 2010 a dosud ji podepsalo kolem 20 000 lidí. Podle letošního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění se zabíjením zvířat pro kožešinu nesouhlasí 69 procent lidí.
Kožešinový průmysl podle organizace v Česku upadá. V roce 2009 byly například uzavřeny tři velké kožešinové farmy. Nyní v ČR je asi 13 aktivních chovů, kde se na kožešiny chovají převážně norci, lišky, činčily a fretky. Celkem jde o zhruba 13 000 zvířat, která podle aktivistů žijí v nevyhovujících podmínkách. Ty mohou vést k jejich onemocnění, zranění nebo poruchám chování.