Článek
Před Úřadem protestovalo asi 80 demonstrantů. Vyjadřovali přesvědčení, že v kauze jde jen o to, aby byl Čunek donucen opustit politiku. Trestní stíhání je podle organizátorů vedeno nestandardním způsobem.
Orgánizátoři akce tvrdí, že chtějí upozornit na to, že trestní stíhání je vedeno nestandardním způsobem.
Podle policie měl Čunek přijmout úplatek v době, kdy byl starostou Vsetína v roce 2002. Šéf lidovců ho měl získat od realitní společnosti HB Real za prodej většinového podílu města ve společnosti Vsetínské byty. Čunek tato tvrzení popírá.
Výbor na svém webu uvedl, že dosud neexistuje obžaloba, takže případ nemůže jít k soudu a nemůže být uzavřen.
Čunkovým případem se zabývá přerovské státní zastupitelství. Zastáncům Čunka nejvíce vadí práve přerovský dozorující státní zástupce Radim Obst, a to proto, že podle nich on a jeho rodina měli kontakty s komunistickou Státní bezpečností (StB).
Obst podle nich sehrál roli v soudních kauzách bývalého zpravodajce Bezpečnostní informační služby Vladimíra Hučína.
To tvrdí také senátor Jaromír Štětina (za SZ), který hlasoval proti zbavení Čunka jeho senátní imunity. Za svá slova si vysloužil trestní oznámení
"Jsem znepokojen okolnostmi, které celou kauzu doprovázejí a tím, jak se podobá politickému komplotu proti Vladimíru Hučínovi. Připomínám, že v kauze Jiřího Čunka překvapivě vystupuje jako dozorující státní zastupitelství přerovské státní zastupitelství, které se dlouhodobě podílelo na snaze likvidovat pana Hučína," uvedl.
Čunek se setkal s demonstrujícími
S účastníky demonstrace se setkal také Čunek a poděkoval jim za podporu, kterou podle svých slov cítí také v rodině, lidové straně, od občanů Vsetína i od cizích lidí. "Zažil jsem vždy jen demonstrace proti, pro ještě ne," konstatoval.
Před týdnem před Úřadem vlády demonstrovali Romové. Vadily jim vicepremiérovy výroky na jejich adresu. Požadovali jeho odchod z vládních funkcí. [celá zpráva] Když mezi ně Čunek přišel, vypískali ho.