Článek
Předseda okresního výkonného výboru ČSSD v Karviné Ladislav Šincl v úterý připomněl, že těšínskou organizaci může rozpustit okresní nebo krajský výbor.
"Pokud naši českotěšínští zastupitelé budou Sznapku podporovat ve funkci starosty, je jedna z možností, že organizace bude zrušena," uvedl Šincl. Šéf ČSSD v Českém Těšíně Marian Kuś v úterý prohlásil, že kvůli hrozbě navrhne stranickým kolegům schválení výzvy Sznapkovi, aby odstoupil.
Kuś je stejně jako starosta trestně stíhaný, a to kvůli poškozování ministerstva vnitra. Chce prosadit, aby organizace Sznapku vyzvala k rezignaci. "Je otázka, jestli to projde, jaký budou mít názor ostatní," podotkl.
Podle informací Práva je ale v organizaci řada lidí, kteří jsou se starostou spřízněni. "Sznapka má v organizaci spoustu svých lidí, přes své známé až po zaměstnance. Ti jsou na něm existenčně závislí. Samozřejmě proti němu nepůjdou," poznamenal člověk znalý poměrů v Českém Těšíně. Setrvání Sznapky ve vedení radnice by uvítala například místostarostka Jana Lejsková, která to potvrdila v rozhovoru pro ČTK.
Bojová porada v hotelu Central
Podle informací Práva seděl Sznapka v úterý s některými členy českotěšínské ČSSD v hotelu Central a radil se s nimi, co dál. Ke svému odchodu z radnice se už starosta odmítl vyjadřovat. "Nebudu se k tomu vyjadřovat. Já jsem ještě žádnou výzvu (od vedení ČSSD k rezignaci) neobdržel. Já si myslím, že pan Sobotka nebo jeho asistent ke mně dokáže nají lepší cestu než prostřednictvím prohlášení pro ČTK," konstatoval Sznapka. "Já nejsem členem ČSSD už asi měsíc, takže se k tomu nemám co vyjadřovat," dodal.
Moravskoslezští sociální demokraté ho vyzvali, aby po aférách stranu opustil. Nyní celostátní vedení požaduje, aby navíc rezignoval i z postu starosty, na který se dostal jako kandidát ČSSD. Místní organizace sociální demokracie v Českém Těšíně by se měla celou situací zabývat 20. března.