Článek
Post statutárního místopředsedy obhajuje ministr vnitra Milan Chovanec, proti němu se postavil šéf sněmovního ústavně-právního výboru Jeroným Tejc, který patří k Sobotkovým názorovým oponentům.
Premiér už se nechal několikrát slyšet, že by byl rád, kdyby delegáti zvolili Chovance.

Jeroným Tejc (vlevo) a Milan Chovanec
Chovanec dostal 11 nominací, nepodpořil ho Jihočeský, Jihomoravský a Liberecký kraj a Vysočina. V jižních Čechách má naopak podporu Tejc, stejně jako na jižní Moravě a v Moravskoslezském kraji.
Sobotka bez podpory jižních Čech
Sobotku na post předsedy podpořily všechny krajské organizace kromě jihočeské, která jako jediná hlasovala v tajné volbě. Jihočeskou organizaci ČSSD vede hejtman Jiří Zimola, který se stejně jako Tejc řadí ke stranickým kritikům Sobotky.

Lenka Teska Arnoštová
Funkci řadových místopředsedů budou obhajovat náměstkyně ministra zdravotnictví Lenka Teska Arnoštová, ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová, ministr zahraničí Lubomír Zaorálek i šéf Sněmovny Jan Hamáček.

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD)
O post místopředsedy se budou ucházet také volební manažer strany Jan Birke, náměstek pražské primátorky Petr Dolínek, poslanec Jaroslav Foldyna či ekonomický ředitel ČSSD Martin Starec.

Starosta Náchoda Jan Birke (ČSSD)
Sobotka ve zprávě delegátům napsal, že za prohru ČSSD v loňských senátních a krajských volbách mohou do značné míry skandály a chování regionálních a komunálních politiků. Nechce-li prý ČSSD dopadnout stejně jako ODS, musí se s tímto problémem vypořádat. [celá zpráva]