Článek
Tvrzení o příbuzenství zaznělo v květnu 2017 ve videu ze série Potomci slavných na webu Blesk.cz. Údajný synovec Zápotockého tam uvedl, že jeho sestřenice je Kaiserovou maminkou a že hercův otec byl architektem, který pil a dostával stranické zakázky. Citace se pak objevily také v psaném článku a později v dalších médiích. Informace o příbuznosti byly mylné, šlo zřejmě o jiného Oldřicha Kaisera.
Kaiser požadoval za nepravdivou informaci omluvu a odškodnění pět milionů korun. Nejprve vysoudil 100 tisíc korun, Ústavní soud ale poté rozhodl, že má nárok na vyšší odškodné, protože stotisícová částka neplní ani satisfakční funkci pro poškozeného, ani preventivní funkci před zveřejňováním nepravdivých informací.
Následně se odškodnění rozhodnutími pražských soudů zvýšilo na čtyřnásobek.
Přiživovala se na zájmu bulváru. Nejvyšší soud vyhověl Mafře ve sporu s Kristelovou
Nejvyšší soud nenašel důvod k zásahu do verdiktu pražského soudu. „Žalovaná jako profesionál zanedbala svou povinnost ověřit si informaci, kterou jejím prostřednictvím sděluje třetí osoba, ačkoli takové ověření v daném případě nepředstavovalo žádné větší obtíže. Článek, jímž se žalobce proti dehonestujícím informacím ohradil, opatřila žalovaná nevhodným a zavádějícím titulkem,“ stojí v rozhodnutí Nejvyššího soudu.
„Důvodem pro zvýšení náhrady je i okolnost, že napadané informace nelze z internetu odstranit. Úplně si žalovaná předmětnou informaci v honbě za senzací nevymyslela, ale převzala ji od třetí osoby, byť pochybila tím, že ji neověřila,“ dodali soudci.