Článek
Dobrovolníci adeptům na očkování změří teplotu, vyplní s nimi čestné prohlášení, které mimo osobních údajů obsahuje i vyjádření ke zdravotnímu stavu. Poté už následuje jmenovitá registrace klienta pro první či druhou vlnu očkování a vzápětí následuje další pohovor s lékařem.
Na závěr je každý nasměrován do některé z mnoha kójí, kterými je rozdělen pavilon G 2. V nich pak po skupinách už probíhá samotné očkování, kdy sedící klienty zdravotní sestry objíždějí s vozíkem, na kterém mají připravená očkovací séra. Poté je ještě nutný odpočinek a proces je u konce.
Dočkají se. Očkování terénních pracovníků má začít od dubna
Tak vypadá očkování v největším očkovacím centru v zemi na brněnském výstavišti. V pavilonu FN Brno zřídila i provizorní lékárnu pro přípravu vakcín, jsou zde stále také lůžka nejen pro případ záložní nemocnice, ale i pro ty, kteří by si po očkování potřebovali odpočinout vleže.
„V současnosti jsme schopni naočkovat až 1500 klientů denně. Zvládli bychom i čtyři tisíce, ale tomu brání nedostatek vakcín. Situace s jejich zásobováním je bohužel taková, že v příštím týdnu budeme moci očkovat jen pětistovku zájemců, kteří jsou nyní z kategorie 70, včetně zdravotníků, učitelů a podobně,“ řekla Právu mluvčí FN Brno Veronika Plachá s tím, že na chodu centra se podílí až sto dobrovolníků denně.
Praha má domluvenou vakcínu pro spuštění svého očkovacího centra
Jsou to například policisté, hasiči, pracovníci hvězdárny a lidé z dalších institucí. Celkem zde už naočkovali přes 40 000 lidí. „Je to tady perfektně zorganizované, prostě to, jak se říká v Brně, valí. A injekci jsem ani necítila, pochvalovala si Marie Daňková z Ořechova.