Článek
Žena navíc získala do nájmu služební byt v dispozici 2+1 o rozloze přes 86 metrů čtverečních v Provaznické ulici nedaleko Václavského náměstí, upozornil server iRozhlas.
Asistentka ředitele magistrátu, která několik měsíců pracovala rovněž na pozici specialistky zahraničních vztahů, se dočkala výrazně vyšších odměn než její kolegové. Měsíčně se v jejím případě jednalo o částku v průměru přesahující 70 000 korun, zatímco v případě dalších zaměstnanců odboru šéfa magistrátu byly odměny v průměru pětkrát nižší.
Kubelka nechtěl konkrétní výši odměn pro jednotlivé zaměstnance komentovat s ohledem na ochranu osobních údajů. Tvrdil nicméně, že „postupuje v souladu s právními předpisy a zohledňuje veškeré relevantní skutečnosti, zejména jakých pracovních výsledků daný zaměstnanec dosahuje.“
Praha plánuje deficitní rozpočet
Z odůvodnění mimořádných odměn vyplynulo, že je žena obdržela mimo jiné za „zaškolení kolegyně“, „převzetí odpovědnosti v nové roli“, případně za „aktivní spolupráci při přípravě plánu mezinárodních veletrhů na příští rok včetně přehledu rozpočtu a možných forem účasti HMP (hlavního města Prahy - pozn. red.) pro politické představitele HMP“.
Odměny dotyčné byly přitom vyšší, než od září 2022 do srpna 2023, tedy srovnatelně dlouhé období, obdržela drtivá většina ředitelů odborů.
Pronájem služebního bytu schválila na návrh ředitele Kubelky Rada hlavního města, která odmítla, že by se jednalo o cokoliv mimořádného. Město přitom dlouhodobě byty ve svém vlastnictví poskytuje přednostně mladým rodinám, seniorům, lidem se zdravotním postižením, případně vybraným profesím, jako jsou učitelé, příslušníci složek IZS či sociální pracovníci.
Jak server připomněl, ředitel magistrátu, který se zodpovídá přímo primátorovi Bohuslavu Svobodovi (ODS), vede spor s náměstkem pro dopravu Zdeňkem Hřibem (Piráti) v souvislosti s auditem městské firmy Operátor ICT a jeho vztahy jsou napjaté rovněž s opozičním uskupením Praha sobě.