Článek
Podle serveru Independent se mnoho obyvatel do mrazu raději ani nevydává. Na americko-kanadské hranici teploty v uplynulých dnech padaly na minus 20 stupňů Celsia i níže — na východním pobřeží USA u mysu Cod v Massachusetts dokonce umrzli žraloci. Kvůli chladnému arktickému vzduchu a vichru jsou pocitové teploty ještě nižší.
Odvážlivci, kteří se ovšem do nehostinných podmínek vypraví, budou odměněni netradičním pohledem na vodopády.
Niagarské vodopády jsou v podstatě komplex tvořený třemi jednotlivými vodopády. Zatímco v létě tu voda hučí tak nahlas, že jde někdy stěží slyšet vlastního slova, přes zimu se dunivý zvuk částečně utiší. Kvůli silnému mrazu je totiž průtok mnohem pozvolnější než obvykle.
Okraje vodopádu a skalní úbočí lemují dlouhé stříbrné rampouchy a závěje sněhu pokrývají celé přilehlé okolí. Pohádkový výhled dokresluje mlha, která od vodopádů stoupá a kalí oblohu, občas se objeví i duha.
Niagarské vodopády tvoří přírodní hranici mezi kanadskou provincií Ontario a americkým státem New York. Mají největší průtok vody ze všech vodopádů v Severní Americe, půl miliónu litrů za vteřinu, proto je na řece vybudována také vodní elektrárna, která energií zásobuje prakticky celý stát New York. V létě se turisté vydávají pozorovat vodopády především z paluby lodí, které po dolním toku Niagary plují.