Článek
Robot nazvaný Gita uveze 20 kilogramů, což představuje například karton vína, množství osobních potřeb a spoustu laskomin k zakousnutí, anebo pětileté dítě. Tito roboti budou na trhu v roce 2019, ale možná půjdou využít pouze na místní pikniky. Zatím totiž není jasné, zda je bude možné brát do letadla. Mohl by to být však začátek vynálezů zpříjemňujících cestování.
![](http://d15-a.sdn.cz/d_15/c_img_F_I/Sh6BTp4.jpeg?fl=cro,0,0,1250,831%7Cres,1200,,1%7Cjpg,80,,1)
Robot Gita, který svého majitele následuje na každém kroku a vozí jeho věci.
The Guardian se pochlubil i několika dalšími tipy na vynálezy, které by cestovatelům zcela jistě usnadnily život:
Chytré brýle
Po příjezdu/příletu do cílové destinace by se cestovatel přepojil na místní jazyk a na sklech brýlí by se zobrazovaly majitelem vybrané fráze, například: „Ztratil jsem se,“ anebo: „Pouštíte tu přenosy mistrovství světa?“
Sprej s vůní domova
Odborníci by ho měli vytvořit tak, aby do sebe dokázal nasát vůni domova nebo milované osoby, která by se mohla nastříkat třeba na polštář, až se v novém a neznámém prostředí hrdlo sevře steskem.
Sebeuspávací pistole
K ideálnímu využití ve všech prostředcích hromadné dopravy, kde by odpomohla od nudy, dětí, nepohodlí, časového posunu a podobně. Stačilo by do ní zadat věk, váhu a čas, na jak dlouho se chce dotyčný uspat, a pistole by sama vypočítala, jakou dávku daný člověk potřebuje. Ale co zneužitelnost?
Pantofle/žabky s alarmem
Pokud by se je někdo pokusil ukrást, začne vibrovat chytrý telefon majitele.
Online rezervace místa na pláži
Těm, kdo marně hledají volné místečko na pláži nacpané k prasknutí, by jistě vyhovovalo, kdyby pláž byla rozdělená na několik set stejně velkých částí, z nichž by každá byla vymezená laserem, a hoteloví hosté by si některou z nich mohli zamluvit třeba na tři hodiny odpoledne následujícího dne s pomocí hotelové sítě wifi. Když už se zbláznit, tak úplně.