Článek
Skok z Bloukransu je v podstatě taková doktorandská zkouška v oblasti bungee jumpingu. Všichni, kteří se odváží vrhnout z výšky zhruba 216 metrů, dostanou také diplom, aby se mohli v budoucnu svým úspěchem právoplatně vytahovat. Nutno poznamenat, že se jedná o nejvyšší komerčně provozovaný bungee jumping z mostu, jak uvádí agentura AP. Různě po světě se ale občas skáče také z budov nebo dokonce z vrtulníků, které skokany vynesou ještě o něco výše do oblak.
I tak je ale hloubka pod mostem skutečně propastná a ke skoku se nakonec neodváží každý. Podle portálu Get Away neskočí dva z deseti lidí. Jenže ten, kdo zaplatí cenu 750 jihoafrických randů (necelých 1500 korun) a nakonec se z okraje mostu nevrhne, peníze zpět nedostane. Nejen proto, že se ke skoku musí přichystat potřebné vybavení a vše řádně zajistit, ale snad i jako trest za zbabělost.
K újmě nikdy nedošlo
Společnost Face Adrenalin, která skoky provozuje, se ale pyšní mimo jiné tím, že se za celou dobu žádnému jumperovi nic nestalo, ani sebemenší zranění. Je to sice uklidňující zpráva, ale přesto je pochopitelné, že se některým lidem udělá při pohledu přes okraj mostu nevolno.
Podle průvodce Lonely Planet je ovšem mnohem děsivější následné navinování lana po seskoku než samotný sešup. A ti, kteří se na tuto adrenalinovou zábavu zkrátka necítí, mohou sledovat odvážlivce z restaurace, která stojí na kraji nedalekého srázu.
Most Bloukrans se klene nad stejnojmennou řekou. Vede po něm silnice, která spojuje Kapské město s Durbanem.