Článek
Miles Routledge, který je studentem fyziky, nedávno na Twitteru koketoval s myšlenkou vypravit se na ostrov Severní Sentinel, kde žijí domorodci nepřátelští ke všem cizincům. Od tohoto nápadu zřejmě Brit upustil a místo něj chce přeplavat La Manche na nafukovacím člunu za necelých 15 liber (asi 430 korun).
„Chci vyrazit na velmi bláznivý a impulzivní výlet, ale potřebuju pomoct. Kde ve Francii se obvykle naloďují imigranti, aby doplavali do Anglie?“ napsal Brit na svém twitterovém účtu. Ve stejném příspěvku si Routledge ještě utahoval z nízkonákladových aerolinek Ryanair — na člunu bude mít prý více místa na nohy než v letadlech tohoto dopravce.
I've been told even though I'm doing everything legally with the yellow Q flag, radio and C1331 form, they may cause issues for me returning from France so I'll do 10 miles to the isle of Wight and back https://t.co/TWfn9bSmgc
— Lord Miles Routledge Adventures ✝️ (@real_lord_miles) May 11, 2022
„Aby bylo jasno, žádným ilegálním přistěhovalcům rozhodně pomáhat nebudu, a pokud na ně narazím, zavolám na ně pobřežní stráž,“ uvedl mladík, který v únoru odcestoval na Ukrajinu a nedávno navštívil také Afghánistán, kde se měl „spřátelit“ s několika členy Talibánu.
Zamíří na ostrov Wight
Brita sleduje na Twitteru takřka 114 tisíc lidí. Zatímco někteří s nadšením pozorují jeho husarské a často životu nebezpečné kousky, jiní mladíka kritizují. I tentokrát Routledgeho někteří od plánované cesty zrazují.
Britský dobrodruh plánuje výpravu mezi agresivní domorodý kmen
„Většina lodí to nezvládne, je to smutné a otřesně. Věř mi a nedělej to,“ cituje server Independent Willa Crabtreeho, který dobrodruha před přeplutím kanálu La Manche varoval.
Routledge nakonec upřesnil, že z logistických důvodů nezamíří na britské pobřeží, ale na ostrov Wight. I kdyby prý vše udělal legálně, stejně by se mohl při plavbě z Francie dostat do potíží. „Zřejmě jenom ilegálové mohou kanál zdolat bez problémů,” napsal mladík na Twitteru.
Nejkratší trasa po moři mezi Francií a Británií měří asi 33 kilometrů a přezdívá se jí cesta smrti. Malým člunům podle Independentu obvykle trvá sedm hodin úsek překonat, uprchlíci se vystavují extrémnímu riziku.