Článek
Nový zákon, který umožní lidem uzavírat svazky nezávisle na pohlaví, schválil thajský parlament v letošním roce. Zákon pak v září podpořil také král Mahá Vatčirálongkón, v platnost vstoupí na konci ledna. Společnost Agoda předpovídá, že do dvou let Thajsko zaregistruje větší přísun peněz do turistického sektoru, a to až o zmiňované dvě miliardy dolarů ročně. Informuje o tom server Independent.
Agoda rovněž predikuje, že by zemi díky novému zákonu mohlo navštívit o čtyři miliony cizinců více. Ani nyní si přitom Thajsko na nezájem turistů nemůže stěžovat – loni tam dorazilo asi 28 milionů lidí.
„Thajsko je dlouhodobě jednou z nejoblíbenějších destinací gay cestovatelů a zájem každoročně narůstá. Země byla vždy vřelá a zavedení rovných sňatků to jen umocní,“ míní Darren Burn, zakladatel cestovní agentury Out Of Office, která se specializuje na LGBTQ+ klientelu.
Bezpečné útočiště
Společnost Agoda v této souvislosti předpovídá, že se Thajsko stane i jakýmsi útočištěm pro homosexuální páry z okolních zemí, kde nejsou pravidla tak benevolentní.
„Stále více LGBTQ+ párů se chce vzít v zahraničí, obzvláště naši klienti z USA. Možnosti, kde je manželství otevřeno i stejnopohlavním párům, jsou však limitované, a tak Thajsko nepochybně zažije díky novému zákonu příliv turistů,“ konstatuje Burn.
Bezpečnost a přijetí jsou klíčovými faktory při výběru dovolené také podle Henryho Koha, jenž šéfuje mezinárodní asijské asociaci pro lesby, gaye, bisexuály, trans a intersex osoby. „Díky této legislativní změně se Thajsko etabluje jako bezpečná a preferovaná destinace, která nabídne i jinak nedostupnou příležitost uspořádat svatbu,“ tvrdí Koh.