Článek
Policie u vstupu do ulice postavila zátarasy. Mezi turisty i místními se tento krok ale nesetkal s vřelým přijetím.
„Jsem z toho frustrovaný, protože si tam teď nemůžu jít udělat fotku,“ uvedl návštěvník z Malajsie Mustaza bin Mustafa pro agenturu AFP. Prý se ale vrátí později. Stejně tak byli zklamaní i další turisté.
Od hrany vlaku vás dělí jen decimetry. Když zatroubí, srdce spadne až do kalhot
Na krok úřadů si postěžovali i provozovatelé podniků v uličce, kteří jejím uzavřením utrpí. „Nikdy se tu nestala žádná vážná nehoda,“ řekl Le Tuan Anh, který provozuje kavárnu. „V porovnání s intenzitou dopravy kdekoli ve městě je to tady mnohem bezpečnější,“ vysvětlil.
Podle agentury Reuters jde správním orgánům právě o uzavření desítek podniků, které se v ulici vyrojily a které přispívají k bezpečnostním rizikům, navíc porušují některé regulace. O uplynulém víkendu se jich měla řada vystěhovat.
Ve čtvrtek 10. října byly u uličky nainstalovány cedule, které turisty upozorňují, aby si v „nebezpečné zóně“ nepořizovali fotky ani videa.
„Lidé z celého světa přicházejí do Hanoje, aby si prohlédli projíždějící vlaky. Je mrzuté, že nám tu řeknou, abychom odešli,“ postěžovala si britská turistka Harriet Hayesová.
Pro rezidenty otevřená
Zatím není známo, zda ulička zůstane nepřístupná delší dobu, nebo jen do vystěhování podniků. Z prohlášení policie však vyplývá, že vstup bude primárně umožněn rezidentům, kteří budou mít zodpovědnost za to, aby turisté neporušovali bezpečnostní pravidla.
Železnice byla v Hanoji postavena během koloniální éry, dříve tudy putovaly vlaky rozvážející zboží napříč celou Indočínou. Trať se nadále aktivně využívá.
Samotná ulička neměla v minulosti valnou pověst. Uchylovali se tam uživatelé drog nebo squatteři. Slavnou se stala díky sociálním sítím a fotografiím.